SILTOOL

Fabryka Narzędzi SILTOOL Sp. z o.o. została utworzona w roku 1996 w rezultacie zapotrzebowania Odlewni SILUM na oprzyrządowanie odlewnicze oraz zapewnienie właściwego poziomu obsługi oprzyrządowania użytkowanego przez SILUM. SILTOOL jest producentem form ciśnieniowych, form wtryskowych, kokil, okrojników i wykrojników oraz oprzyrządowania obróbczego, montażowego i kontrolno-pomiarowego. Wykonuje również konserwacje, naprawy i remonty oprzyrządowania odlewniczego. SILTOOL jest wyposażony w nowoczesny park maszynowy, w którego skład wchodzą narzędziowe centra obróbcze, frezarki narzędziowe konwencjonalne i sterowane numerycznie, elektrodrążarki wgłębne i drutowe, szlifierki, tokarki, prasa do tuszowania form, maszyna pomiarowa 3D oraz narzędzia kontrolno-pomiarowe.

Firma prowadzi również działalność projektową w zakresie dokumentacji konstrukcyjnej form ciśnieniowych w układzie 3D przy użyciu programu NX8, który służy także do programowania maszyn obróbczych CNC. Certyfikowany System Zarządzania Jakością oparty jest o normę ISO 9001 : 2008.

SILTOOL Specjalizuje się w produkcji form ciśnieniowych do produkcji cienkościennych odlewów o skomplikowanych kształtach dla przemysłu motoryzacyjnego, pneumatyki hamulcowej, artykułów gospodarstwa domowego i budownictwa. Naszym Klientom gwarantujemy wysoką jakość produkowanych narzędzi oraz zapewniamy kompleksową obsługę konstruktorską.

Siltool - foto1
Siltool - foto2